Шантажисти з ДТЕК Ахметова виявились найбільшими імпортерами електроенергії в Україну взагалі і Бурштинський острів зокрема

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Шантажисти з ДТЕК Ахметова виявились найбільшими імпортерами електроенергії в Україну взагалі і Бурштинський острів зокрема

вт, 11/26/2019 - 12:50
Posted in:
0 comments

ДЖЕРЕЛО: Нашi грошi

У жовтні 2019 року компанія ДТЕК була найбільшим імпортером електроенергії в Україну по всім напрямкам. Про це свідчать дані, отримані «Нашими грошами» від джерела в Міністерстві енергетики.

Компанія Ріната Ахметова з усіх напрямків завела в Україну 228 тисяч МВт*г. Це вдвічі більше, ніж наступні за розміром імпортери ТОВ «Юнайтед Енерджі» з оточення Ігоря Коломойського і ТОВ «ЕРУ трейдінг» партнерів Андрія Фаворова, голови газового бізнесу «Нафтогазу України».

Photo 01

ДТЕК лідирував у поставках енергії і з напрямку Росії та Білорусі в Україну (136 тис МВт*год), і з Європи у Бурштинський енергоострів (91 МВт*год) – це територія Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей, на якій мешкають близько 3 млн українців.

При цьому при поставках зі Словаччини компанія Ахметова є найбільшим імпортером по долі отриманої пропускної спроможності (66%). Але свою спроможність ДТЕК використовував найменше з усіх імпортерів – лише на 48% (таблиці наприкінці тексту). Як повідомляли «Наші гроші», наслідком недопоставок стало утримання в Бурштинському острові найвищої ціни електроенергії у порівнянні з рештою України (жовта лінія на графіку – Бурштинський енергоострів, чорна – Об’єднана енергосистема України):

Поставки електроенергії у Бурштинський енергоострів можливі виключно лише з теплоенергостанцій «ДТЕК-Західнерего» та з Словаччини і Угорщини. З решти України, а також з Росії та Білорусі поставляти туди електроенергії неможливо з технічних причин – через відсутність спеціальних пристроїв, що можуть об’єднати різні енергосистеми – європейську та радянську.

Разом з тим, днями компанія ДТЕК оголосила про зупинення виробництва електроенергії у Бурштинському острові. Однією з вимог групи Ахметова стало припинити імпорт енергії з Росії, який жодним чином не впливає на стан у Бурштинському острові, але зменшує ціну на решті території України, що призводить до недоотримання прибутків групою ДТЕК.

Антимонопольний комітет оголосив про розслідування щодо дій ДТЕК в Бурштинському енергоострові. За попередніми оцінками, групі Ахметова по цій справі буде загрожувати лише штраф, а не примусовий поділ. Відтак ДТЕК може заблокувати грошові санкції в судах і продовжити монопольний контроль над Західною Україною.

photo 02

Photo 03

Photo 04

Після публікації цієї інформації директор з комунікацій ДТЕК Ірина Мілютіна повідомила, «что импорт электроэнергии из России компания не осуществлял и не осуществляет». Імпорт з Білорусі та європейських країн Мілютіна не коментувала.