В Україні пройшли перші автоматизовані торги природним газом, що зберігається у ПСГ

Time to read
less than
1 minute
Read so far

В Україні пройшли перші автоматизовані торги природним газом, що зберігається у ПСГ

чт, 04/15/2021 - 17:03
Posted in:
0 comments

Оператор підземних газосховищ та Українська енергетична біржа (далі ‒ УЕБ) провели перші операції з купівлі-продажу газу в ПСГ за новим алгоритмом через електронну платформу біржі.

ДЖЕРЕЛО: Українська Енергетична Біржа

Учасники ринку вже апробували алгоритм, уклали та успішно виконали перші угоди. Це дало старт новому етапу роботи газового ринку України. Відтепер торговельні операції з газом повністю діджиталізовані, тривають за значно скороченою часовою процедурою та відбуваються онлайн, із широким колом учасників та меншою кількістю документообороту.

Послуга біржових торгів газом у ПСГ, котру надають спільно Оператор газосховищ України та УЕБ, наразі поширюється на розмитнений газ. Та найближчим часом вона стане можливою і для газу, що зберігається в українських газосховищах в режимі «митний склад» та «митний склад+shorthaul». Відтак доєднатися до торгів зможуть іноземні трейдери, що працюють саме з нерозмитненим газом.

«З 2020 року Оператор газосховищ системно працює над розширенням переліку своїх послуг та створенням нових можливостей для клієнтів. Торгівля природним газом в ПСГ на електронній платформі Української енергетичної біржі - наш крок у цьому напрямку. Більш того, автоматизація торгових операцій з природним газом, що зберігається в ПСГ, - наш вагомий внесок в розвиток газового ринку України загалом. У цьому випадку виграють усі стейкхолдери ‒ від найменших трейдерів до учасників міжнародного енергетичного ринку»,‒ відзначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

«Ми здійснили реалізацію першого етапу нашого проекту з Укртрансгазом. Маємо надію, що цей інструмент буде активно використовуватися учасниками, зокрема з метою балансування. УЕБ знаходиться в тісному діалозі з учасниками ринку, при біржі функціонують Ради секцій, де ми чуємо «голос ринку», щоб пропонувати кращі сервіси для його становлення та розвитку. Щиро дякуємо всім колегам з Укртрансгазу за плідну роботу та сприяння в наданні ринку ефективних інструментів. Впевнений, що за наявності такої високопрофесійної роботи у сприянні розвитку конкурентного ринку, Україна скоро зможе стати дуже потужним газовим хабом в Європі», ‒ зазначив Голова Біржового комітету Української енергетичної біржі Олексій Дубовський.

Українська енергетична біржа запрошує всіх учасників долучатися до торгів природним газом в ПСГ на короткостроковому ринку.