Бютікофер: «Вигуки тріумфу» на честь «Північного потоку 2» передчасні

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Бютікофер: «Вигуки тріумфу» на честь «Північного потоку 2» передчасні

Tue, 10/12/2021 - 19:26
Posted in:
0 comments

Для партії Зелених завершення будівництва газопроводу «Північний потік -2» не означає, що він запрацює. На її думку, європейське енергетичне законодавство все ще може зупинити проект.
За словами депутата Європарламенту від «Зелених», Райнхарда Бютікофера, спірний газопровід «Північний потік -2» може стати інвестиційною руїною. «Вигуки тріумфу», з якими російська сторона святкує завершення будівництва газопроводу «Північний потік -2», передчасні», - сказав він німецькому прес-агентству. Навіть якщо «Північний потік -2» зараз будується, трубопровід повинен відповідати вимогам європейського законодавства.
Наприклад, існує принцип так званого анбандлінгу (розділення). Згідно з ним видобуток газу та інфраструктура для його поставки не можуть знаходитись в руках одного й того ж власника – цей закон існує для запобігання утворенню монополії. «Газпром свій трубопровід ще не розділив» - сказав Бутікофер, маючи на увазі «Північний потік-2», яким володіє російський газовий гігант «Газпром». Крім того, відповідно до європейського енергетичного законодавства, треті сторони також повинні мати право подавати газ в трубопровід, рішення для реалізації чого «Газпром» ще не знайшов.
Трубопровід був завершений кілька місяців тому. У перспективі, з його використанням з Росії до Німеччини щорічно надходитиме 55 мільярдів кубометрів газу. Однак у сусідніх з Росією країнах, таких як Польща та країни Балтії, проект підтримки не знайшов. США, Україна та інші країни наполегливо виступають проти трубопроводу. На запитання, чи стане завершення проекту великим тріумфом для президента Росії Володимира Путіна, речник Кремля Дмитро Пєсков відповів: «Коли «Північний потік -2» запрацює, постачальники енергії виграють так само, як і споживачі. Тож це тріумф для усіх».
За переконанням кандидатки на пост канцлера від партії Зелених Анналени Бербок, введення трубопроводу в експлуатацію створило б величезні геополітичні проблеми. Кремль чітко дає зрозуміти, що «мета цього проекту - чинити тиск на Україну, тому що «Північний потік -2» зробить транзит газу через Україну зайвим», - розповіла Бербок для Handelsblatt. Польща та країни Балтії «приголомшені відсутністю підтримки з боку уряду Німеччини». Шкода для Європи буде величезна. «Поведінка Німеччини протидіє європейським санкціям проти Росії та погіршує стосунки з нашими східноєвропейськими сусідами».
Крім того, в трубопроводі немає потреби, оскільки наявної газової інфраструктури достатньо, - каже Бербок. «Північний потік -2» призначений для постачання природного газу у Європу до 2060 року. Очевидно, що це суперечить європейським та німецьким кліматичним цілям».
Для введення в експлуатацію все ще потрібна сертифікація німецької влади. Коли буде надано дозвіл на старт, - невідомо. Але навіть якщо Федеральне мережеве агентство схвалить трубопровід, Комісія ЄС все одно може зірвати проект, сказала Бютікофер. За її словами: якщо Комісія побачить вагомі аргументи на користь того, що, можливо, позитивне рішення Федерального мережевого агентства порушує європейське енергетичне законодавство, трубопровід має усі шанси стати «інвестиційною руїною».